Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ukázka ze slohu - Popis pracovniho postupu

... Pak přijdou na řadu všechny ostatní periferie.Velké konektory patří do harddisků, nejrůznějších mechanik a v poslední době se používají k napájení výkonnějších grafických akcelerátorů.Pokud tedy právě máte GeForce FX 5900 nebo Radeon 9800 PRO, nesmíme jim zapomenout připojit napájení.Menší konektor je určen pro disketovou mechaniku, ZIP nebo Live! Drive bracket u reproduktoru.Další v pořadí jsou ploché kabely pro zapojení disketové mechaniky, harddisků, CD a DVD mechanik.Pro diskety je to užší 34žilový kabel s překříženou částí vodičů u jednoho konce.Ten patří do disketové mechaniky orientovaný tak, aby výstupek na jedné straně konektoru zapadl do otvoru na disketové mechanice.Pokud tam není, tak se musíme orientovat podle červeně označeného vodiče na jedné straně kabelu.Ten se vždy zapojuje tak, aby byl blíže ke zdrojovému konektoru.Teď zapojíme o něco širší 40 nebo 80 žilové IDE kabely, kterými se zapojují harddisky, CD mechaniky a další různá zařízení.Na každém kabelu můžou být vždycky jenom dvě zařízení, která je potřeba nastavit pomocí jumperů podle pozice, na které se nacházejí,Na konci kabelu je pokaždé nastavení Master or Single Drive, ve kterém zařízení větší prioritu, zatímco uprostřed kabelu je Slave.Pokud nastavíme jumpery špatně, připojená zařízení se jednoduše nedomluví a nebudeme je moci používat.Abychom nemuseli hledat v manuálech, výrobce většinou základní schéma nastavení natiskne přímo na disk nebo mechaniku.V každém případě dostaneme harddisky v nastavení Master or Single Drive, zatímco CD a DVD naopak jako Slave.Z důvodu kompatibility je pak lepší pokaždé umístit pouze jedno zařízení na jeden kabel, což například v případě našeho počítače není problém.Pokud však máme v systému CD-RW a DVD mechaniky, bude lepší zapojit na jeden kabel a náročnější harddisk nechat samostatný.Důležitá je rozdíl mezi 80 a staršími 40žilovými kabely.I když mají oba stejný konektor, novější varianta podporuje nejnovější přenosové režimy až do ATA133 využívané hlavně u harddisků, kdežto starší kabel si poradí pouze s ATA33 a níže, takže se hodí maximálně do CD mechaniky
Po zapojení kabelů je počítač v podstatě funkční, ale než se dostaneme do velkého finále a s toužebným výrazem zmáčkneme tlačítko Power, čeká nás jeden důležitý úkon.Uspořádání kabelů.K tomu poslouží nejrůznější prostředky, jako jsou vázací dráty.Na ploché kabely použijeme pečetící pásky.

První spuštění
Konečně, teď už je ten ideální čas na zapojení počítače do elektřiny, k myši, klávesnici, monitoru a zmáčknutí tlačítka Power.V nejlepším případě by měl počítač pěkně nastartovat, rozsvítit všechny kontrolky a zacvakat s disky.V takovém případě nasadíme bočnice ke skříni počítače a zašroubujeme.Mnohem horší případ nastane, když se po zmáčknutí spínače nestane nic.To může mít pochopitelně spousty důvodů.Nejčastěji to bývá špatné zapojení kabelů k vypínači.Některé desky se také dodávají se standardně zkratovanou CMOS pamětí, aby se zbytečně nevybíjela baterie, a tak je třeba podle manuálu najít a přehodit ten správný jumper.Také zkontrolujeme správné zapojení zdrojových kabelů a správné usazení přídavných karet.
Když už všechno správně funguje, nainstalujeme si operační systém.To ale není nic složitého.Tím by měl být počítač konečně provozuschopný a připravený sloužit.Tak ať to šlape a nějaký ten rok vydrží.

Použitá literatura:časopis PC World a herní magazín LEVEL.

Celý referát Popis pracovního postup

 

Referáty ze slohu

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Продвигай сайт статьями и попади в ТОП

(AnthonySlith, 10. 6. 2021 21:21)

https:///torgovaya.xyz/seo Продвижение сайтов – это просто!
Здравствуйте. Позвольте предложить Вам наши услуги по продвижению Вашего сайта.
Поисковое продвижение - Продвижение в поисковых системах Яндекс, Google и Mail.ru
Получение естественных ссылок. Крауд-маркетинг – способ повысить узнаваемость в сети и получить настоящие естественные ссылки. Получите отзывы о себе, «включите» обсуждения своего магазина, попадите в самые важные тематические справочники.
Реклама в соцсетях. С помощью таргетированной рекламы можно не только увеличить число подписчиков в своей группе, но и получить целевой трафик на сайт из социальных сетей. Работаем с любыми соцсетями: ВКонтакте, Одноклассники, Facebook, Мой Мир и другими.
Гарантированный трафик - Контекстная реклама обеспечивает высокий трафик. Правильная контекстная реклама обеспечивает высокий целевой трафик. Как не слить бюджет на бесполезные клики? Заказать разработку рекламной кампании у специалистов.
Проверка юзабилити сайта. Владельцы сайтов не всегда видят ошибки на своих ресурсах. И какая-то досадная мелочь, на которую они не обращают внимания, может тормозить пользователя на полпути к покупке. Наши клиенты, заказавшие аудит сайта, точно знают, что делать, чтобы улучшить свой ресурс
Большинство наших тарифов, даже по продвижению сайтов, с разовой оплатой. Делаем трехмесячный пул работ за 20 дней – обычно этого бывает достаточно, чтобы через 3 месяца сайт попал в ТОП.
https:///torgovaya.xyz/seo

Никаких продаж, партнерок, заказов и Kwork.

(AnthonySlith, 31. 5. 2021 1:04)

Никаких продаж, партнерок, заказов и Kwork. Идеальный заработок без вложений!
автодоход до 130 000 рублей в месяц https://bit.ly/3wjIev6
после запуска системы вы будете получать доход, как минимум еще 10 лет
- зарабатываете на обычных картинках.
- копируету картинку из указанного источника
- загружаете картинку на сервис
- делаете настройки по инструкции
- выводите деньги
- пожизненный пассивный доход
Перейти для оплаты https://bit.ly/2RtQ9Hq

Rare Antediluvian Indian Fixtures Resets Blood Exigency

(ASingliada, 8. 10. 2018 8:05)

Pression arterielle est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang par de vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/tadalafil-100mg-pas-cher-france/

Your Steer To Blood Apply pressure on Numbers

(AIrortupInolug, 29. 7. 2018 22:28)

Torsion bras de quelqu'un est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang par vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/ou-trouver-le-cialis/

ty 1 debile

(lucie, 24. 3. 2010 20:41)

proc jsi tam napsal misto kreteni krteni to mi teda vysvetli

Re: ty 1 debile

(fantom, 2. 4. 2017 7:21)

jn

Kravina

(Roman, 1. 5. 2012 20:45)

proč to tady je?? Když je to strašná kravina!!! Fakt nechápu administrátory, že to nevymažou!!!!

Re: Kravina

( fantom, 2. 4. 2017 7:19)

to je jenom příkladd.

nwm

(nwm, 25. 5. 2011 15:37)

hmmm je to hezký ale uplně k ničemu

Re: nwm

(bozeeee, 5. 3. 2012 18:52)

zejo to nechapu :)

cotojeee

(bozeeee, 5. 3. 2012 18:51)

upe knisemu vl jzsss je o nicem :/

kravina

(petr, 10. 3. 2011 18:02)

nikdy jsem neviděl větší blbost

debilovina

(michaela, 17. 11. 2010 12:47)

vůbec mi to nepomohlo jsou to blbosti máš tam HRUBÉ chyby.Příště tam dej něco lepšího

kreteni

(blb007, 10. 3. 2010 13:55)

ste krteni

gelnarová

(sára gelnarová, 18. 12. 2008 20:36)

vadimi ze tady nejsou primo udelane popisy pracivnich postup